Футбол на тлі насильства. Обличчя та тенденції другого дня на Євро-2016
тривали протягом усього дня, через що є навіть тяжко поранені. А вже після гри, на тлі сприятливого для команди Леоніда Слуцького результату, група фанатів збірної Росії атакувала уболівальників Англії прямо на марсельському стадіоні Велодром, де проходив матч. В Мережі вже є багато відео та фотографій безчинств, які відбувалися на стадіоні. Тепер цікаво, якою буде реакція як футбольної, так і звичайної влади на весь цей хуліганський хаос.
England fans (French and many people too) climbing fences to avoid Russian supporters pic.twitter.com/ryE9JXSwwP
— Nick Eardley (@nickeardleybbc) 11 червня 2016 р.
Russians нагромаджуючий into English fans here. English literally fleeing the stadium. No police anywhere #ENGRUS pic.twitter.com/HrLqY6BRZS
— ian herbert (@ianherbs) 11 червня 2016 р.
Герой дня
Збірна Уельсу досі ніколи в своїй історії не виступала у фінальній частині чемпіонатів Європи. Той самим випадок, коли "все коли-небудь закінчується" стався 11 червня 2016 у матчі "Драконів" проти Словаччини. Британська команда вже на 11-й хвилині вийшла вперед завдяки Гарету Бейлу, який не скидає обертів після блискучого клубного сезону - пострілом зі штрафного він вразив чужі ворота. Щоб зрозуміти, що з себе представляє удар лідера валлійського колективу, варто згадати про курйозний випадок перед грою, коли атакуючий півзахисник випадково зламав ніс уболівальнику на трибунах - настільки сильно був пущений м'яч.
Goal: Bale - #euro2016 : pic.twitter.com/2061vzQMA1
— FootballGIFs (@GIFsFootie) 11 червня 2016 р.
Словаки змогли відігратися після голу Ондрея Дуди, але останнє слово було все-таки за суперником. Варто відзначити рішення наставника Уельсу Кріса Коулмена, який випустив у другому таймі нападника Робсона-Кану і півзахисника Ледлі, тоді як Аарон Ремсі, який загубився на полі, залишився у грі. Саме ця трійця зробила все, щоб виграти свій перший матч на Євро. А результативний удар у свій актив записав Робсона-Кану. У підсумку після першого туру саме Уельс, якого хочеться назвати колективним героєм дня, лідирує в групі B, оскільки Англія та Росія зіграли внічию...
Антигерой дня
...а могли і не зіграти, якби родоначальники футболу зберегли концентрацію до фінального свистка. Команда "Трьох Левів" ще жодного разу в історії не вигравала на континентальних першостях свій перший матч - не вийшло перемогти й на Євро-2016. Між тим, якщо врахувати традиційну вдачу збірної Англії, коли вона дивовижним чином втрачає своє щастя після того, як, здавалося, воно вже не має її покинути, дивуватися подібному не доводиться.
Підопічні Роя Ходжсона виглядали переконливіше за російських опонентів протягом більшої частини матчу (особливо добре у британців вийшов перший тайм), а на 73-й хвилині Ерік Дайер ефектним голом зі штрафного все ж вивів Англію вперед. При рахунку 1:0 склалося враження, що швидше родоначальники подвоять свою перевагу, ніж пропустять, однак атака команди Слуцького у доданий час призвела до позиційного промаху оборони "Левів" і рятівного для своєї збірної удару Василя Березуцького (який, правда, переписали на Дениса Глушакова). Явний колективний "антигероїзм" від фаворита матчу.
Goal: #eng 1-1 #ukr , Glushakov: pic.twitter.com/J2UXv9X6dc
— FootballGIFs (@GIFsFootie) 11 червня 2016 р.
Тенденція дня
Те, що в перший день Євро-2016 було всього лише випадком, у другий - перетворилося на тенденцію. У кожному матчі без винятку результативні помилки допускали воротарі!
У поєдинку Франція - Румунія промаху на виході припустився голкіпер номінальних гостей Чипріан Тетерушану, в матчі Албанія - Швейцарія наступного дня - страж воріт балканської збірної Этріт Беріша, внаслідок чого "Хрестоносці" провели єдиний у матчі гол. Далі Гарет Бейл скористався нервовим рухом у бік голкіпера Словаччини Матуша Козачика, а по ходу зустрічі Англія - Росія незрозуміло навіщо сіпнувся уперед Ігор Акінфєєв, коли в його ворота зі штрафного пробивав Ерік Дайер

Goal: #eng 1-0 #rus , Dier: pic.twitter.com/KxXEeslsAP
— FootballGIFs (@GIFsFootie) 11 июня 2016 г.
На перший погляд, дивні збіги, але насправді така ситуація не повинна дивувати. Футболісти, від яких залежить збереження останнього рубежу їх команд, мабуть, занадто сильно нервують на початку турніру.
Неймовірно, але факт дня
Нікого не дивує ситуація, коли одночасно на полі можуть грати два брата. Можна згадати безліч прикладів, починаючи від братів Чарльтон і закінчуючи тими ж Березуцькими. Мало кого з тих, хто регулярно слідкує за футболом, здивує і випадок, коли брати грають у різних клубах, адже їх (клуби, а не братів) можна змінювати як завгодно часто. Тому рано чи пізно є велика ймовірність твоєї очної зустрічі проти іншого сина твоєї матері, вибачте за грубуватий каламбур.
Але щоб брати грали один проти одного на рівні збірних - це здатне здивувати всіх! Ну подумайте самі, як це рідні брати можуть грати за різні країни! Це сталося (до речі, вперше на чемпіонатах Європи) в матчі Албанія - Швейцарія

Мама Тауланта і Граніта Джаки (в центрі)
НВ