Улюбленець уболівальників. Як перспективний нападник Артем Довбик потрапив до збірної України — відео НВ

30 червня 2021, 18:18

В 1/8 фіналу Чемпіонату Європи Україна сенсаційно обіграла збірну Швеції (2:1). Форвард збірної України 24-річний Артем Довбик забив свій дебютний гол за збірну України і вивів її в чвертьфінал Євро-2020.

Цей гол також став рекордно найпізнішим — на 120-й хвилині 37 секундах. Рекорд тримався з 1984 року — тоді гравець збірної Франції Мішель Платіні забив Португалії на 118-й хвилині і 53 секундах. Тепер збірна України зустрінеться з Англією 3 липня в ¼ фіналу Євро-2020.

НВ розповідає, який шлях довелося подолати футболісту від лави запасних до переможного голу.

Артем Довбик почав грати у футбол у рідних Черкасах. Згодом його запросили до молодіжної команди харківського Металісту, проте професійно заробляти футболом Артем почав у клубі Черкаський Дніпро.

Нападника вперше запросили грати за збірну 23 травня 2017 року, але контрольний матч він провів на лаві запасних. Тільки у березні 2021 року він дебютував у домашньому матчі відбіркового турніру Чемпіонату світу 2022 проти Казахстану з рахунком 1:1.