На Клубному чемпіонаті світу робот-арбітр вперше в історії футболу скасував гол — відео

6 лютого, 17:00
Вперше роботів-арбітрів використали в матчі Аль-Джазіра — Пірае (Фото:ФК Аль-Джазіра)

На Клубному чемпіонаті світу, який проходить в ОАЕ, вперше в історії футболу обслуговувати гру допомагають роботи-арбітри.

ФІФА тестує технологічну новинку для якомога точнішого та найшвидшого визначення офсайду у футболістів.

Вперше роботів-арбітрів випробували на матчі турніру між між катарською Аль-Джазірою та клубом з Французької Полінезії Пірае.

Аль-Джазіра уже на 41-й хвилині вела в рахунку 3:0. До свситка на перерву катарський клуб відправив у ворота суперника четверти м’яч, проте в ситуацію втрутився робот-арбітр, який з допомогою 3D-моделювання зафіксував у атакуючого гравця офсайд.

Сигнал про положення поза грою одразу отримав головний суддя, а через кілька секунд глядачам показалии повтор епізоду та продемонстрували, що робот-арбітр прийняв правильне рішення.

Матч у підсумку завершився перемогою Аль-Джазіри з рахунком 4:1.

Слід зазначити, що Європу на турнірі представлятиме переможець Ліги чемпіонів — Челсі. Лондонський клуб стартує зі стадії півфіналу, де зіграє з переможцем пари Аль-Хіляль — Аль-Джазіра.

Чинним чемпіоном турніру є мюнхенська Баварія, яка торік у фіналі обіграла мексиканський Тигрес з рахунком 1:0.