Шевченко забивав у кожному матчі. Україна та Шотландія 15 років тому грали в одній групі у відборі на Євро-2008 — відео

26 листопада 2021, 20:32
Україна та Шотландія проведуть третій матч (Фото:Twitter)

НВ перед матчем ½ фіналу стикового турніру за вихід на ЧС-2022 згадує, як збірні України та Шотландії раніше грали одна з одною.

Єдиний раз Україна та Шотландія перетнулися на міжнародній арені у відбірному циклі на Євро-2008 в Австрії та Швейцарії. У тій кваліфікації дві збірні могли сміливо нарікати на забаганки жереба, адже в одній групі з ними опинилися новоспечені чемпіони світу збірна Італії та фіналісти мундіалю у Німеччині французи.

Перша дуель України та Шотландії відбулася 11 жовтня 2006 року у Києві на НСК Олімпійський. На той час команда Олега Блохіна встигла без шансів програти Італії (0:2), а Тарнатова армія за чотири дні до поїздки в Україну сенсаційно обіграла Францію (1:0).

Результат зробив Андрій Шевченко – новобранець Челсі у другому таймі взяв участь у голі нинішнього тренера Металіста Олександра Кучера, потім заробив на собі червону картку, а перед фінальним свистком добив гостей фірмовим виконанням пенальті.

Україна помітно перевершила Шотландію за всіма ключовими статистичними показниками (10-1 за ударами, 11-0 за кутовими) і заслужено взяла три очки.

Україна – Шотландія 2:0

Голи: Кучер, 60, Шевченка, 90 (з пенальті)

Україна (стартовий склад): Шовковський – Несмачний, Кучер, Русол, Свідерський – Тимощук, Шелаєв, Гусєв, Калініченко – Шевченко, Воронін.

Через рік шотландці в Глазго у матчі-відповіді з Україною підтвердили статус домашньої команди і достроково викинули синьо-жовтих із боротьби за вихід на чемпіонат Європи.

До десятої хвилини Шотландія повела 2:0, а гол Андрія Шевченка в середині першого тайму кардинально ні на що не вплинув – господарі контролювали гру та оформили чергову перемогу у відбірному циклі. Втім, це не допомогло британцям кваліфікуватись на Євро.

Шотландія – Україна 3:1

Голи: Міллер, 4, Маккаллох, 10, Макфадден, 68 – Шевченко, 24

Україна (стартовий склад): Шовковський – Несмачний, Кучер, Чигринський, Єзерський – Тимощук, Гусєв, Воробей – Воронін, Гладкий, Шевченко.

Півфінальний матч стикового турніру за вихід на ЧС-2022 між збірними України та Шотландії відбудеться 24 березня. Місце проведення поєдинку визначиться пізніше, а переможець цієї зустрічі за путівку до Катару посперечається з Вельсом чи Австрією.

Редактор: Іван Мартинов