Визначилися фіналісти Євро-2018 з футзалу

9 лютого 2018, 00:16

Збірні Португалії та Іспанії стали фіналістами Євро-2018 з футзалу, який проходить в столиці Словенії Любляні.

Португальці в своєму півфіналі здобули важку перемогу над Росією. У першому таймі піренейці пропустили від Едера Ліми і пішли на перерву, поступаючись в рахунку. У другій половині натиск Португалії приніс успіх: протягом п'яти хвилин Андре Коельо оформив дубль і вивів свою команду вперед. Росіяни кинули всі сили в атаку і змусили суперника опинитися на межі шостого фолу. Більш того, двічі у арбітрів були передумови призначити 10-метровий удар у ворота "європейських бразильців" спочатку за фол, а потім за гру воротаря руками за межами штрафного майданчика, але обидва рази суддівський свисток промовчав.

Скориставшись втратою м'яча в одному з епізодів в кінцівці матчу, Бруну Коельо відправив третій м'яч вже у порожні ворота росіян, але тим вистачило характеру в час, що залишився, забити ще раз, хоча для проходу в фінал цього було замало.

3:2 - Португалія зіграє в фіналі чемпіонату Європи вперше з 2010 року. Тоді ж Росія в останній раз не доходила до вирішального матчу, після того тричі побувавши в фіналі, весь час його програючи.

Росія - Португалія 2:3

Голи: Едер Ліма, 4, 40 - Андре Коельо, 31, 36, Бруну Коельо, 40

Справжній трилер в своєму півфіналі влаштували Казахстан і Іспанія. Двічі по ходу основного часу матчу обидві команди змушені були відіграватися і довели матч до додаткового часу. Цікаво, що один з м'ячів у ворота Казахстану влетів від власного гравця Чингіза Єсенаманова, а іспанцям забивав воротар Ігіта, який підключився до розіграшу кутового.

У екстратаймі на 43-й хвилині забив Мігелін, пробивши Ігіту дальнім ударом, проте вже в другій п'ятихвилинці Серік Жаманкулов знову вирівняв цифри на табло.

Результат поєдинку вирішився в серії пенальті, де ключовим став нереалізований удар Тайнаня, який відбив воротар іспанців Пако Седано. Вирішальна точна спроба в післяматчевій серії - на рахунку Ліна.

Іспанія продовжує захист титулу чемпіона Європи і вже дев'ятий раз зіграє в фіналі футзального Євро. У попередніх восьми вирішальних матчах турніру іспанці програвали тільки раз - сталося це в далекому 1999 році в матчі з Росією.

Казахстан - Іспанія 5:5 (1:3 - пенальті)

Голи: Тайнань, 8, Ігіта, 25, Таку, 25, Дуглас Жуніор, 40, Жаманкулов, 48 - Єсенаманов, 16 (у свої ворота), Тольра, 19, Хоселіто, 29, Пола, 34, Мігелін, 43

Пенальті: Першин - Мігелін, Ортіс, Лін

Фінальний матч між Португалією та Іспанією відбудеться 10 лютого о 22:00 за київським часом. У той же день о 19:00 Росія і Казахстан зіграють за бронзу.

Нагадаємо, збірна України на Євро-2018 з футзалу дійшла до чвертьфіналу, де програла Іспанії з рахунком 0:1.