Визначився переможець Євро-2018 з футзалу

11 лютого 2018, 00:16

Збірна Португалії стала переможцем Євро-2018 з футзалу, в фіналі обігравши найтитулованішу команду Європи збірну Іспанії

Вже на першій хвилині фіналу португальців вивів вперед кращий гравець світу останніх чотирьох років Рікардіньо завдяки точному дальньому удару. Іспанці досить швидко прийшли до тями і заволоділи ініціативою, але довгий час гостроти біля воріт Андре Соузи створити не могли. Ближче до кінця тайму діючі чемпіони Європи все-таки втілили свою перевагу в забитий м'яч - з близької відстані м'яч в сітку відправив Марк Тольра.

Початок другого тайму також пройшов з перевагою іспанців, які змушували суперників багато фолити. Одне з порушень поблизу воріт закінчилося голом: Мігелін не став пробивати на силу, а знайшов на дальній штанзі самотнього Ліна, який розпечатав вже порожні ворота. Через деякий час португальці отримали шостий фол, але Іспанія їх за це не покарала: Мігелін ударом з десяти метрів струсонув поперечину.

Португальці перевели гру в екстра-тайм на передостанній хвилині основного часу, змінивши воротаря на п'ятого польового гравця. Після тривалої комбінації м'яч був доведений до Бруну Коельо на дальній штанзі, а той з близької відстані забив м'яч у ворота.

В екстра-таймі Португалія втратила через травму свого лідера Рікардіньо, але змогла також посадити суперника на перебір фолів. Шосте порушення, яке сталося на останній хвилині другої п'ятихвилинки, викликало бурхливі протести у іспанців, проте суддівське рішення було незмінним. Вирок чітко виконав все той же Бруну Коельо і приніс своїй команді перемогу.

Португалія вперше в історії стала чемпіоном Європи, з другої спроби вигравши фінал. Іспанія не змогла захистити своє чемпіонство, але все одно залишається найбільш титулованою збірною Старого Світу.

Португалія - Іспанія 3:2 ЕТ

Голи: Рікардіньо, 1, Бруну Коельо, 39, 50 - Тольра, 19, Лін, 32

У матчі за третє місце збірна Росії обіграла команду Казахстану завдяки єдиному голу Едера Ліми в другому таймі. Росіяни після трьох поспіль других місць третій раз в історії стали бронзовими призерами континентальної першості.

Казахстан вдруге поспіль грав у втішному фіналі Євро, але в 2016 році в Сербії він зміг його виграти у господарів.

Росія - Казахстан 1:0

Гол: Едер Ліма, 29

Нагадаємо, збірна України на Євро-2018 з футзалу дійшла до чвертьфіналу, де програла Іспанії з рахунком 0:1.