УХЛ: «Вовки» вперше в історії перемогли в матчі

20 жовтня 2017, 11:56
В рамках 12-го туру УХЛ «Донбас» обіграв «Білий Барс» і заробив 4 матч-штрафу, а МХК «Динамо» і «Галицькі Леви» поступилися суперникам

«Донбас» - «Білий Барс» 6:2 (2:0; 4:1; 0:1)

Шайби: 1:0 Фірсов (Ворона, Свищев), 01:19. 2:0 Свищев (Новіков), 08:47. 3:0 Ворона (Свищев, Александров), 22:23. 4:0 Коренчук (Захаров, Ігнатенко), 24:11. 5:0 Костіков (Ігнатенко, Захаров – подвійн. більш.), 28:10. 6:0 Коренчук (Александров, Жовнір - більш.), 28:46. 6:1 Тимченко (Ядловський, Ромащенко - більш.), 36:20. 6:2 Куцевич (Тимченко, Герцик - більш.), 55:01.

«Донбас» приймав «Білий Барс», який займає другу позицію – цей матч став для донеччан останнім в Українській хокейній лізі перед від'їздом до Риги на матчі другого раунду Континентального кубка.

«Донбас» розпочав матч з місця в кар'єр, і вже на другій хвилині гри Фірсов потужним кидком від синьої лінії розпечатав ворота Качули. Після цієї шайби донеччани дещо відійшли назад і віддали ігровий снаряд білоцерківцям, граючи другим номером. Така тактика дала свої плоди в середині періоду, коли Новиков втік в контратаку, віддав пас на Свищева, і 22-й номер «Донбасу» з другої спроби відправив шайбу в ворота.

Старт другої двадцятихвилинки «Донбас» провів у меншості, не думаючи про атаки, проте як тільки на лід вийшов п'ятий гравець, донеччани закинули третю шайбу – Александров і Свищев вивели на ударну позицію Ворону, і форвард донеччан виявився точний. За декілька хвилин сказав своє слово і кращий бомбардир «Донбасу» в сезоні – Коренчук скористався передачею Ляльки через воріт і пробив Качулу.

В середині періоду донеччани отримали можливість зіграти в форматі "5 на 3", і протягом 30 секунд Костиков і Коренчук довели рахунок до розгромного.

Протягом всього матчу зарядженість команд і окремих гравців не раз переходила рамки правил, і на льоду спалахували сутички, які розбивали гру на міні-епізоди. В одному з таких епізодів гостям вдалося розмочити рахунок: Тимченко з передач Ромащенко та Ядловського реалізував більшість своєї команди. Під завісу другого періоду матч-штраф за атаку в область голови та шиї отримав захисник «Донбасу» Фірсов.

У третьому періоді команди як і раніше часто загрожували воротам одна одної, проте більшу частину двадцятихвилинки глядачі голів не бачили. Проте, змогли повною мірою насолодитися бійками за участю хокеїстів – по черзі матч-штраф отримали Рубан, Лялька і Жовнір. Лише за п'ять хвилин до фінальної сирени Куцевич здорово підставив ключку та скоротив розрив до чотирьох шайб. Більше в матчі шайб закинуто не було, і гра так і завершилась з рахунком 6:2.

«Кременчук» - МХК «Динамо» 5:3 (2:1; 1:0; 2:2)

Шайби: 1:0 Чернишенко (Красильніков), 03:47. 2:0 Красильніков (Гріцкіх, Кривошапкин), 10:14. 2:1 Чердак - менш., 15:10. 3:1 Красильников (Гриценко, Кривошапкин), 21:10. 3:2 Праведний (Худяков), 41:40. 4:2 Гриценко (Красильніков, Бойков - більш.), 49:29. 5:2 Гриценко (Гріцкіх, Кривошапкин - менш.), 51:49. 5:3 Піддубний (Чердак, Куліков), 52:28.

В іншому матчі 12-го туру «Кременчук» приймав МХК «Динамо». З точки зору турнірного становища, цей матч був важливим для обох команд – в разі перемоги, харківська команда могла б обійти кременчужан, і вийти на третє місце. Перемога ж «Кременчука» наближала команду з Полтавської області до другого місця, яке зараз щільно окупував «Білий Барс».

Ледве розігравши шайбу в центрі льоду, господарі майданчика понеслися вперед, і деякий час "динамівці" взагалі грали виключно в обороні. На 4-й хвилині матчу такий тиск принес результат – свою 13-ту шайбу в сезоні закинув один з кращих снайперів Ліги Чернишенко. Друга шайба в поєдинку також виявилася на рахунку кременчужан, правда, на цей раз в воротах Гурко розписався Красильніков, який реалізував класний кидок з гострого кута.

Одну шайбу напередодні першої перерви в матчі гостям все ж вдалося відіграти в меншості зусиллями кращого бомбардира УХЛ Чердака, який перехопив шайбу в чужій зоні і відправив ігровий снаряд у верхній кут воріт Власенко. На перерву команди пішли за рахунку 2:1.

Не можна не відзначити в цьому матчі старання молодого центрального нападника «Кременчука» Гліба Кривошапкин. Саме його техніка і катання дозволили йому обійти двох суперників вздовж борту і віддати передачу на Красильнікова, який замкнув передачу в уже порожній кут воріт.

У дебюті третього періоду розрив у рахунку скоротився до однієї шайби завдяки Праведному. Однак уже в середині двадцятихвилинки дуплетом відзначився Гриценко, який закинув з різницею в 2 хвилини спочатку в більшості, а потім, після видалення Роганова, і в меншості.

Трохи деморалізовані харків'яни відповіли на це лише однією шайбою Піддубного, який реалізував чисельну перевагу своєї команди. Таким чином, «Кременчук» зберіг за собою третє місце в турнірній таблиці, і збільшив відрив від МХК «Динамо» до 5 очок.

ХК «Вовки» - «Галицькі Леви» 8:4 (2:2; 5:1; 1:1)

Шайби: 1:0 Омельченко (Черніченко, Черемнов), 04:19. 1:1 Чобанян (Толстушко - більш.), 10.20. 2:1 Курпіч (Овчинников, Шапіро), 14.40. 2:2 Абаджян (Кізло, Панченко), 16:57. 3:2 Черемнов (Омельченко, Приваліхін), 21:09. 4:2 Овчинников (Шапіро, Мілинській), 22:33. 4:3 Генералов (Толстушко, Чобанян - більш.), 25:26. 5:3 Шелестун (Пуголовкін), 29:02. 6:3 Черемнов (Приваліхін), 36:10. 7:3 Шелестун (Носко), 39:35. 7:4 Муртищев (Чіканцев), 51:43. 8:4 Носко (Мкртчян, Черемнов), 54:14.

З самого старту поєдинку глядачі, що прийшли на «Термінал», не могли не відзначити натиск і бажання хокеїстів «Волков». Це принесло результат вже на 5-й хвилині зустрічі, коли з другої спроби Омельченко відправив шайбу в ворота.

Через кілька хвилин Чобанян зрівняв рахунок, буквально заштовхавши ігровий снаряд між щитків голкіпера. Однак на цьому активні дії команд в першому періоді не закінчилися: спочатку Шапіро потужним кистьовим кидком буквально "прошив" воротаря, а через хвилину Абаджян зрівняв рахунок.

Другий період зустрічі став мабуть найкращим для «Вовків» за всі минулі 11 турів. Підопічні Хміля закинули 5 шайб на різний смак: двічі відзначилися Черемнов і Шелестун, а ще одну шайбу закинув капітан господарів Овчинников. «Галицькі Леви» змогли відповісти лише одним влучним пострілом Генералова в більшості.

Розрив у рахунку напередодні старту третього періоду був занадто великий, і вболівальники стали всерйоз замислюватися про сенсаційний рахунок в матчі. В середині третьої двадцятихвилинки одну шайбу відіграв Муртіщев, здорово обійшовши захист броварчан, але через три хвилини Носко знову збільшив розрив у рахунку до 4 шайб, встановивши остаточний рахунок 8:4.

Таким чином, «Вовки» вперше в сезоні (і клубній історії) змогли перемогти в матчі, і набрати повноцінні 3 очка. Свій наступний матч броварська команда проведе на домашній арені 26 жовтня проти «Білого Барса».