Чоловіча розмова. Жан Беленюк бореться з угорським спортсменом за першу для України золоту медаль у Токіо — стоп-кадр

5 серпня 2021, 09:25

Український борець Жан Беленюк (ліворуч) змагається з угорцем Віктором Лорінцем у фінальному поєдинку з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг на Олімпіаді в Токіо.

Поєдинок за золоту медаль завершився впевненою перемогою Жана Беленюка, українського спортсмена, який також є чинним народним депутатом України від Слуги народу. Таким чином депутат-борець приніс Україні перше золото на Іграх-2020 і вперше в кар'єрі став олімпійським чемпіоном. До цієї вершини Беленюк йшов понад 20 років.

Натисніть на фото, щоб збільшити зображення:

Значно коротшим став його шлях у політику. У червні 2019-го тоді ще срібний призер Олімпійських ігор 2016 року, чемпіон світу і триразовий чемпіон Європи Беленюк отримав престижне 10-е місце у виборчому списку президентської партії Слуга народу. Безпрецедентна підтримка цієї політсили на парламентських виборах дала борцю можливість додатково до нагород отримати і депутатський мандат.

В одному з інтерв'ю НВ Беленюк повідомив, що в політику його покликав сам президент Володимир Зеленський. Саме з ним і його партією чемпіон із греко-римської боротьби спочатку обумовлював також і можливість участі в Олімпіаді в Токіо.

Влада не змінила планів амбіційного спортсмена. Працюючи у Верховній Раді, Беленюк продовжив тренування, брав участь у престижних змаганнях, зокрема в чемпіонаті Європи з боротьби, де у квітні завоював бронзову медаль. А через чотири місяці в Токіо він виграв головну нагороду в своїй кар'єрі.

Скільки коштує Олімпіада, які проблеми є в організації і чи мають Ігри економічний сенс? - слухайте в подкасті Радіо НВ: