Плюс три медалі для України. Що відбувалося на Олімпіаді в Токіо 5 серпня

5 серпня 2021, 16:04

НВ розповідає про те, що відбувалося на Олімпійських Іграх-2020 в Токіо 5 серпня.

5 серпня розігрувалися 26 комплектів медалей у 13 дисциплінах — боксі, боротьбі, велоспорті, веслуванні на байдарках, карате, легкій атлетиці, настільному тенісу, вітрильному спорті, плаванні на відкритій воді, стрибках у воду, скейтбордингу, спортивному скелелазінні, хокеї на траві.

5 серпня

За підсумками дня лідером з 34 золотими медалями залишається Китай (всього — 74). На другому місці з 29 вищими нагородами — США (всього — 91). Третє з 22 золотими медалями — Японія (всього — 46).

Україна піднялася на одну позицію — з 37-ї на 36-ту з одним золотом (всього — 13). За сумою медалей Україна на 16-му місці.

Україна на Олімпіаді в Токіо перевершила результат Ріо-2016 з кількістю медалей — 13 проти 11 відповідно.

У Токіо українські спортсмени виграли одне золото, три срібла і дев’ять бронз. У Ріо було два золота, п’ять срібних медалей і чотири бронзи. При цьому золото у фіналі Олімпіади-2020 ще може виграти боксер Олександр Хижняк.

15:13 Українка Терлюга програла у фіналі 1:5, але виграла срібло!

15:05 А зараз Терлюга проводить фінал проти болгарки Івет Горанова

14:51 Українська каратистка Анжеліка Терлюга вийшла до фіналу за рішенням суддів!

14:48 Українська стрибунка з жердиною Марина Килипко завершила свій виступ на Олімпіаді в Токіо, зайнявши 5-е місце

14:16 Легкоатлетки Катерина Климюк, Аліна Логвиненко, Вікторія Ткачук та Ганна Рижикова не змогли вийти у фінал естафети 4*100 метрів.

Українки показали у півфінальних забігах 9-й результат. У фінал же пройшли вісім найкращих команд.

13:15 Анжеліка Терлюга з рахунком 4:0 перемогла японку Міхо Міяхару в заключному поєдинку кваліфікації з карате.

Українка вийшла до півфіналу і гарантувала собі медаль на Олімпіаді в Токіо. Молодчинка!

12:56 Анжеліка Терлюга другий і третій поєдинок кваліфікаційного раунду з карате завершила внічию.

У групі українці залишилося провести один бій. Для виходу до півфіналу їй потрібна перемога.

12:21 Олена Старікова і Любов Басова у фіналі змагань з велотреку в дисципліні кейрін не змогли поповнити медальну скарбничку України.

Перша фінішувала за крок від нагороди — четвертою, а друга — шостою. Прикро!

12:05 Анжеліка Терлюга з перемоги стартувала у кваліфікаційному раунді з карате.

У першому поєдинку українка перемогла Садву Сайед з Єгипту — 1:0.

11:30 Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка та міністр молоді та спорту країни Вадим Гутцайт привітали вчорашніх призерів Олімпіади в боротьбі - Парвіза Насібова, Жана Беленюка і Ірину Коляденко. Ось як це було:

10:41 Олімпійською чемпіонкою зі стрибків у воду з десятиметрового трампліну стала 14-річна спортсменка з Китаю Цюань Хунчань. Срібло завоювала 15-річна китаянка Чень Юйсі, бронза — у австралійки Мелісси Ву.

10:28 Слідом за Старіковою у півфінал проходить ще одна представниця України Любов Басова. У своєму заїзді вона показала четвертий результат.

10:18 Українка Олена Старікова вийшла до півфіналу змагань з велотреку кейрін серед жінок. Спортсменка фінішувала другою.

9:43 Визначився суперник Олександра Хижняка у фіналі боксерського турніру. За золото Олімпіади українець посперечається з представником Бразилії Ебертом Соузою, який здобув перемогу над спортсменом ОКР Глібом Бакши.

9:19 Українець Олександр Хижняк в фіналі Олімпіади! Він буде боротися за золото

У півфіналі боксерського турніру у ваговій категорії до 75 кг українець виявився сильнішим за філіппінця Еуміра Марсьяля.

9:11 У вирішальну фазу перейшов турнір з баскетболу серед чоловіків. Збірна США з рахунком 97:78 здобула перемогу над Австралією і вийшла у фінал. У другому півфіналі Словенія зіграє з Францією.

08:29 Тим часом перший український чемпіон у Токіо-2020 Жан Беленюк подякував уболівальникам за привітання.

«Сьогодні - виснажений, але щасливий! А вже завтра — буду потроху відповідати на дзвінки і смс, яких нескінченна кількість. Дякую всім за привітання», — написав борець в Instagram.

07:20 Українка Марія Повх у фіналі B у веслуванні на байдарці на 500 метрів показала лише сьомий результат.

06:45 Українець Олександр Хоцяновський програв іранцю Амір Хоссейн Заре з рахунком 7−0 у вільній боротьбі, до 125 кг.

06:31 Три українські спортсменки вийшли у фінал ОІ зі стрибків у висоту: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

Фінал відбудеться 7 серпня.

05:59 Українка Людмила Лузан (47.034) отримала бронзу в каное-одиночка, 200 м. Ура!

Людмила Лузан (Фото: REUTERS / Maxim Shemetov)
Людмила Лузан / Фото: REUTERS / Maxim Shemetov

05:41 Український спортсмен Василь Михайлов програв азербайджанцю Турану Байранову у вільній боротьбі, до 74 кілограм. Рахунок 4 — 2 не на нашу користь. Азербайджанський спортсмен проходить до чвертьфіналу.

04:06 Завершився заїзд байдарка-одиночка (500 м) серед жінок. У півфіналі українські спортсменки показали наступні результати:

• Марія Повх займає четверте місце і виходить у фінал;
  • Юлія Юрійчук посіла восьме місце.

03:47 Українка Людмила Лузан виходить у фінал каное-одиночка (200 м). Її результат в заїзді в півфіналі: 47.339

01:00 У Токіо вже ранок, а це значить, що 13-й день Олімпіади починається прямо зараз.

Серед українців за нагороди борються (час — за Києвом):

Людмила Лузан (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м) — початок о 03.44 (півфінал), фінал — о 05.57;

Юлія Юрійчук, Марія Повх (веслування на байдарках і каное, байдарка-одиночка, 500 м) — початок о 04.05 (півфінал), фінал — в 06.29;

Іван Лосєв, Едуард Забуженко (легка атлетика, спортивна ходьба, 20 км) — початок о 10.30 (фінал);

Анжеліка Терлюга (карате, куміте, 55 кг) — початок об 11.00, фінал — о 14:50;

Марина Килипко (легка атлетика, стрибки з жердиною) — початок о 13.30 (фінал).