Український плавець Крипак став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади-2020

4 вересня 2021, 22:15

Український плавець Максим Крипак став найтитулованішим спортсменом літніх Паралімпійських ігор-2020 у Токіо. Він здобув п’ять золотих, одну срібну та бронзову медалі.

Про це пише Суспільне.

На другому місці за кількістю нагород — білорус Ігар Бокі (п’ять золотих медалей). Третя та четверта сходинки у представників Китаю Лу Дун та Чжен Тао (по чотири золота).

Дев’ять із 10 найтитулованіших медалістів Паралімпіади-2020 є плавцями, а восьму сходинку посів американець Нак Мег’ю — він виграв три золоті й одну срібну медалі в бігових дисциплінах.

Востаннє українці очолювали особистий медальний залік Паралімпіади ще в 2006 році на зимових Іграх у Турині. Тоді біатлоністка й лижниця Олена Юрковська завоювала шість нагород, серед яких було чотири золота.

Також Крипак став найтитулованішим українським спортсменом за всю історію паралімпійської збірної України. Зараз у нього загалом 15 медалей, 10 із яких — золоті.

Спортсмен виграв п’ять золотих медалей: на 100-метрівці вільним стилем, 100-метрівці батерфляєм, 100-метрівці на спині, дистанції 400 метрів вільним стилем та на 200-метрівці комплексним плаванням.

Також він став срібним призером на дистанції 50 метрів вільним стилем і бронзовим в естафеті 4×100 метрів вільним стилем.

Слухайте подкаст на цю тему

Максим Крипак розпочав займатися плаванням з шести років. Через погіршення стану здоров’я був змушений перейти в параплавання. У нього аномальний розвиток правої нижньої кінцівки та виступає в паралімпійській категорії S10. До неї належать спортсмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна.

В активі України на Паралімпіаді-2020 вже 98 нагород: 24 золотих, 47 срібних і 27 бронзових медалей. Україна посідає шосте місце в медальному заліку і п’яте — за їхньою кількістю.