Токіо, 1 вересня. Україна випала з топ-5 медального заліку Паралімпіади після восьми нагород за день

1 вересня 2021, 18:33

НВ підводить медальні підсумки восьмого дня на Паралімпійських іграх-2020 в Токіо 1 вересня.

Українська збірна виграла за день вісім нагород: дві золоті, дві срібні та чотири бронзові.

Медалі найвищого ґатунку виграли плавець Максим Кріпак на дистанції 400 метрів вільним стилем і легкоатлетка Анастасія Москаленко в штовханні ядра.

Срібло завоювали Василь Ковальчук у кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м лежачи) і плавець Олексій Федина (100 м брасом).

Бронза в активі Ірини Щетник в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м дежа), Івана Мая і Льва Каца в настільному тенісі (команди), а також Яни Бережної та Ярини Матло в плаванні (100 м брасом).

Цих нагород не вистачило Україні, щоб утриматися на п'ятому місці, куди піднялися Нідерланди, і не опуститися на шосту позицію в медальному заліку з 75 нагородами (17 золотих, 35 срібних і 23 бронзових). За кількістю медалей синьо-жовті залишаються на четвертій сходинці.

Міцним лідером зі 147 нагородами (68 золотих, 43 срібних і 36 бронзових) залишається Китай.

olympics.com

Напередодні золото виграли плавці Андрій Трусов  (50 метрів вільним стилем) і Максим Крипак (100 метрів батерфляєм), а також легкоатлет Максим Коваль (штовхання ядра).

Срібло виграли легкоатлети Оксана Ботурчук, Юлія Шуляр, Наталія Кобзар (біг 400 м), Олександр Яровий (штовхання ядра), велогонщик Єгор Дементьєв (велошосе, гонка з роздільним стартом) і плавець Максим Веракса (100 м вільним стилем).

Бронза в активі плавців Василя Крайника (200 м комплексом), Євгенія Богодайка (50 м вільним стилем) і Єлизавети Мерешко (100 м вільним стилем), а також збірної України з плавання в міксті (Марина Піддубна, Максим Веракса, Анна Стеценко і Кирило Гаращенко — 4×100 м вільним стилем).

За день до цього золото Україні принесли Марина Литовченко, яка стала чемпіонкою Паралімпійських ігор у Токіо в настільному тенісі, і плавець Андрій Трусов, який виграв на дистанції 100 метрів на спині.

Срібло виграв 17-річний Михайло Сербін в комплексному плаванні на 200 метрів, легкоатлети Ігор Цвєтов в бігу на 100 метрів і Яна Лебедєва в метанні диска, а також Віктор Дідух в настільному тенісі та Андрій Дорошенко в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м стоячи).

Бронза дісталася чоловічій збірній України з плавання в естафеті 4×100 метрів, легкоатлетам Зої Овсій в метанні диска і Роману Павлику в стрибках в довжину, а також Ірині Щетник в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м стоячи).

Раніше золото завоювали легкоатлетка Оксана Зубковська у стрибках в довжину (клас — T12) і весляр Роман Полянський в академічному веслуванні.

Володарями срібних медалей стали плавці Андрій Трусов (400 метрів вільним стилем, клас S7), Денис Остапченко (50 метрів на спині, клас S3) та Ілля Яременко (50 метрів вільним стилем, клас S13), Наталя Олійник, яка показала другий результат у паверліфтингу у ваговій категорії до 79 кг, і Анастасія Мисник, яка стала другою у штовханні ядра, клас F-20.

Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Бронзу для України виграли дзюдоїст Олександр Назаренко (вагова категорія до 90 кг, клас B2) і плавець Максим Веракса (50 метрів вільним стилем, клас S13).

Також відразу п’ять золотих медалей на Паралімпіаді для України завоювали плавці: Михайло Сербін (100 м на спині), Євген Богодайко (100 м брасом), Максим Кріпак (100 м вільним стилем), Денис Дубров (200 м у комплексному плаванні) та Єлизавета Мерешко (100 м брасом).

Срібні нагороди виграли плавець Віктор Смирнов (100 м на спині), фехтувальниця Наталія Морквич (рапіра), легкоатлет Роман Данилюк (штовхання ядра) і дзюдоїстка Ірина Гусєва (до 63 кг).

Також бронзу виграли Руфат Магомедов (дзюдо, до 73 кг), Іван Май (настільний теніс) і Максим Ніколенко (настільний теніс).

25 серпня бронза фехтувальниці Євгенії Бреус стала для України першою медаллю на Паралімпійських іграх в Токіо.

Першу золоту медаль для України завоювала плавчиха Єлизавета Мерешко, яка стала переможницею на дистанції 50 метрів вільним стилем. Бронза в цій же дисципліні дісталася ще одній українці - 17-річній Ганні Гюнтер.