Україна увірвалася в топ-5 після п’яти золотих нагород. Всі призери Паралімпіади-2020 28 серпня і медальний залік

28 серпня 2021, 20:21

НВ підводить медальні підсумки четвертого дня на Паралімпійських Іграх-2020 у Токіо 28 серпня.

Збірна України за день виграла 12 нагород: п’ять золотих, чотири срібних і три бронзові.

Усі медалі найвищого ґатунку вибороли плавці: Михайло Сербін (100 м на спині), Євген Богодайко (100 м брасом), Максим Крипак (100 м вільним стилем), Денис Дубров (200 м у комплексному плаванні) та Єлизавета Мерешко (100 м брасом).

Срібло в активі плавця Віктора Смирнова (100 м на спині), фехтувальниці Наталії Морквич (рапіра), легкоатлета Романа Данилюка (штовхання ядра) і дзюдоїстки Ірини Гусєвої (до 63 кг).

Бронзу виграли Руфат Магомедов (дзюдо, до 73 кг), Іван Май (настільний теніс) і Максим Ніколенко (настільний теніс).

Лідерство з 77 нагородами в медальному заліку утримує Китай (30 золотих, 21 срібна і 26 бронзові). На другому місці з 43 медалями (16−12−15) залишається Великобританія.

Україна піднялася з дев’ятої на п’яту сходинку, поступаючись крім Китаю та Великобританії лише ПКР і США.

Медальний залік

Google.com

Напередодні дві золоті медалі завоювали Мар’яна Шевчук в пауерліфтингу до 55 кг і Анна Стеценко в плаванні вільним стилем у класі S13 на дистанції 400 метрів.

Срібні нагороди виграли Владислав Білий (легка атлетика, метання списа — F38), Сергій Кліпперт (плавання 100 м на спині - S12), Андрій Трусов (плавання 200 м комплексний стиль SM7), Кирило Гаращенко (плавання 400 м вільний стиль — S13), Катерина Денисенко (плавання на спині - S8), Євгенія Бреус, Олена Федота, Наталя Мандрик, Наталя Морквич (командне фехтування на візках) і Анастасія Москаленко (легка атлетика, метання булави).

Бронза в активі Юлії Павленко (легка атлетика, стрибки у довжину — Т11), Єгора Дементьєва (велотрек, 4000 м гонка переслідування — C5), Юлії Иваницької (дзюдо до 48 кг), Наталії Ніколайчик (дзюдо до 52 кг).

Раніше плавчиха Єлизавета Мерешко виграла срібло, ставши другою в запливі на 200 метрів комплексом.

Бронза фехтувальниці Євгенії Бреус стала для України першою медаллю на Паралімпійських іграх в Токіо.

Першу золоту медаль для України завоювала плавчиха Єлизавета Мерешко, яка стала переможницею на дистанції 50 метрів вільним стилем. Бронза в цій же дисципліні дісталася ще одній українці - 17-річній Ганні Гюнтер.

Плавець Антон Коль виграв срібло в фінальному запливі на 100 метрів на спині. Ще одне срібло в фехтуванні на шаблях на візках завоював Артем Манько.