Токіо, 3 вересня. Україна втрималася на п’ятому місці медального заліку Паралімпіади після 10 нагород за день

3 вересня 2021, 20:01

НВ підводить медальні підсумки 10-го дня на Паралімпійських іграх-2020 в Токіо 3 вересня.

Українська збірна за день виграла 10 нагород: чотири золоті, п'ять срібних і одну бронзову.

Медалі найвищого ґатунку вибороли Сергій Ємельянов у веслуванні на байдарці-одиночці на 200 метрів, плавці Денис Остапченко на дистанції 200 метрів вільним стилем і Максим Кріпак на дистанції 200 метрів комплексним плаванням, а також легкоатлетка Зоя Овсій в метанні булави.

Відео дня

Срібло виграли легкоатлети Микола Жабняк в метанні диска і Людмила Даниліна в бігу на 1500 метрів, Микола Синюк у веслуванні на байдарці-одиночці на 200 метрів, Єгор Дементьєв у велошосе в груповій гонці та плавець Андрій Трусов на дистанції 50 метрів батерфляєм.

Бронза в активі у плавця Дениса Дуброва на дистанції 100 метрів батерфляєм.

З 94 нагородами (24 золотих, 44 срібних і 26 бронзових) Україна втримує п'яте місце в медальному заліку і четверте - за їх кількістю.

Китай лідирує зі 184 медалями (85-53-46). На другій сходинці зі 111 нагородами (37-34-40) - Великобританія. На третю позицію зі 107 медалями (34-34-24) піднялися США, обійшовши ПКР (34-29-44).

olympics.com
Фото: olympics.com

Напередодні золоті медалі виграли плавець Максим Крипак (100 метрів на спині), а також легкоатлети Марія Помазан (штовхання ядра) і Владислав Загребельний (стрибки в довжину).

Срібло в активі Єлизавети Мерешко (400 м вільним стилем), Антона Кроля (50 м на спині) в плаванні, Віктора Дідуха і Максима Ніколенка в настільному тенісі (команди), а також Оксани Ботурчук у легкій атлетиці (біг 100 м).

Бронзу вибороли Денис Остапенко в плаванні (50 м вільним стилем) і Олексій Денисюк в кульовій стрільбі (мікст, змішаний пістолет, 25 м).

Раніше медалі вищої проби виграли плавець Максим Крипак на дистанції 400 метрів вільним стилем і легкоатлетка Анастасія Москаленко в штовханні ядра.

Срібло завоювали Василь Ковальчук у кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м лежачи) і плавець Олексій Федина (100 м брасом).

Бронза в активі Ірини Щетник у кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м лежачи), Івана Мая і Льва Каца в настільному тенісі (команди), а також Яни Бережної та Ярини Матло в плаванні (100 м брасом).

Перед цим золото виграли плавці Андрій Трусов  (50 метрів вільним стилем) і Максим Крипак (100 метрів батерфляєм), а також легкоатлет Максим Коваль (штовхання ядра).

Срібло виграли легкоатлети Оксана Ботурчук, Юлія Шуляр, Наталія Кобзар (біг 400 м), Олександр Яровий (штовхання ядра), велогонщик Єгор Дементьєв (велошосе, гонка з роздільним стартом) і плавець Максим Веракса (100 м вільним стилем).

Бронза в активі плавців Василя Крайника (200 м комплексом), Євгенія Богодайка (50 м вільним стилем) і Єлизавети Мерешко (100 м вільним стилем), а також збірної України з плавання в міксті (Марина Піддубна, Максим Веракса, Анна Стеценко і Кирило Гаращенко — 4×100 м вільним стилем).

За день до цього золото Україні принесли Марина Литовченко, яка стала чемпіонкою Паралімпійських ігор у Токіо в настільному тенісі, і плавець Андрій Трусов, який виграв на дистанції 100 метрів на спині.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Срібло виграв 17-річний Михайло Сербін в комплексному плаванні на 200 метрів, легкоатлети Ігор Цвєтов в бігу на 100 метрів і Яна Лебедєва в метанні диска, а також Віктор Дідух в настільному тенісі та Андрій Дорошенко в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м стоячи).

Бронза дісталася чоловічій збірній України з плавання в естафеті 4×100 метрів, легкоатлетам Зої Овсій в метанні диска і Роману Павлику в стрибках в довжину, а також Ірині Щетник в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м стоячи).

Раніше золото завоювали легкоатлетка Оксана Зубковська у стрибках в довжину (клас — T12) і весляр Роман Полянський в академічному веслуванні.

Володарями срібних медалей стали плавці Андрій Трусов (400 метрів вільним стилем, клас S7), Денис Остапченко (50 метрів на спині, клас S3) та Ілля Яременко (50 метрів вільним стилем, клас S13), Наталя Олійник, яка показала другий результат у паверліфтингу у ваговій категорії до 79 кг, і Анастасія Мисник, яка стала другою у штовханні ядра, клас F-20.

Бронзу для України виграли дзюдоїст Олександр Назаренко (вагова категорія до 90 кг, клас B2) і плавець Максим Веракса (50 метрів вільним стилем, клас S13).

Також відразу п’ять золотих медалей на Паралімпіаді для України завоювали плавці: Михайло Сербін (100 м на спині), Євген Богодайко (100 м брасом), Максим Кріпак (100 м вільним стилем), Денис Дубров (200 м у комплексному плаванні) та Єлизавета Мерешко (100 м брасом).

Срібні нагороди виграли плавець Віктор Смирнов (100 м на спині), фехтувальниця Наталія Морквич (рапіра), легкоатлет Роман Данилюк (штовхання ядра) і дзюдоїстка Ірина Гусєва (до 63 кг).

Також бронзу виграли Руфат Магомедов (дзюдо, до 73 кг), Іван Май (настільний теніс) і Максим Ніколенко (настільний теніс).

25 серпня бронза фехтувальниці Євгенії Бреус стала для України першою медаллю на Паралімпійських іграх в Токіо.

Першу золоту медаль для України завоювала плавчиха Єлизавета Мерешко, яка стала переможницею на дистанції 50 метрів вільним стилем. Бронза в цій же дисципліні дісталася ще одній українці - 17-річній Ганні Гюнтер.

Показати ще новини
Радіо НВ
X