Токіо, 30 серпня. Україна виграла 11 нагород і утримує четверте місце за медалями на Паралімпіаді

30 серпня 2021, 19:04

НВ підводить підсумки шостого дня на Паралімпійських іграх-2020 в Токіо 30 серпня, за підсумками якого були розіграні нові комплекти медалей.

За день українська збірна завоювала 11 медалей: дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзових.

Золото принесли Марина Литовченко, яка стала чемпіонкою Паралімпійських ігор в Токіо в настільному тенісі, і плавець Андрій Трусов, який виграв на дистанції 100 метрів на спині.

Срібло в активі 17-річного Михайла Сербіна в комплексному плаванні на 200 метрів, легкоатлетів Ігоря Цветова в бігу на 100 метрів і Яни Лебедєвої в метанні диска, а також Віктора Дідуха в настільному тенісі та Андрія Дорошенка в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м стоячи).

Бронза дісталася чоловічій збірній України з плавання в естафеті 4×100 метрів, легкоатлетам Зої Овсій в метанні диска і Роману Павлику в стрибках у довжину, а також Ірині Щетнік в кульовій стрільбі (пневматична гвинтівка, 10 м стоячи).

Україна займає четверте місце за загальною кількістю медалей Паралімпіади - 54: 12 золотих, 27 срібних і 15 бронзових.

paralympic.org

У медальному заліку Україна утримує п'яте місце. Лідирує із 119 нагородами Китай (54 золотих, 45 срібних, 30 бронзових). Друге місце з 68 медалями утримує Великобританія (26-20-22).

olympics.com

Напередодні золото завоювали легкоатлетка Оксана Зубковська у стрибках в довжину (клас - T12) і весляр Роман Полянський в академічному веслуванні.

Володарями срібних медалей стали плавці Андрій Трусов (400 метрів вільним стилем, клас S7), Денис Остапченко (50 метрів на спині, клас S3) та Ілля Яременко (50 метрів вільним стилем, клас S13), Наталя Олійник, яка показала другий результат у паверліфтингу у ваговій категорії до 79 кг, і Анастасія Мисник, яка стала другою у штовханні ядра, клас F-20.

Бронзу для України виграли дзюдоїст Олександр Назаренко (вагова категорія до 90 кг, клас B2) і плавець Максим Веракса (50 метрів вільним стилем, клас S13).

Раніше відразу п’ять золотих медалей на Паралімпіаді для України завоювали плавці: Михайло Сербін (100 м на спині), Євген Богодайко (100 м брасом), Максим Кріпак (100 м вільним стилем), Денис Дубров (200 м у комплексному плаванні) та Єлизавета Мерешко (100 м брасом).

Срібні нагороди виграли плавець Віктор Смирнов (100 м на спині), фехтувальниця Наталія Морквич (рапіра), легкоатлет Роман Данилюк (штовхання ядра) і дзюдоїстка Ірина Гусєва (до 63 кг).

Бронзу виграли Руфат Магомедов (дзюдо, до 73 кг), Іван Май (настільний теніс) і Максим Ніколенко (настільний теніс).

25 серпня бронза фехтувальниці Євгенії Бреус стала для України першою медаллю на Паралімпійських іграх у Токіо.

Першу золоту медаль для України завоювала плавчиня Єлизавета Мерешко, яка стала переможницею на дистанції 50 метрів вільним стилем. Бронза в цій же дисципліні дісталася ще одній українці, 17-річній Ганні Гюнтер.