Плавчиня Єлизавета Мерешко здобула для України перше золото Паралімпіади у Токіо

25 серпня 2021, 13:18

Першу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо здобула плавчиня Єлизавета Мерешко на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Про це повідомляє Суспільне.

Мерешко фінішувала з часом 33,11 сек, випередила на 0,04 сек американку Елізабет Маркс.

Бронза дісталася ще одній українці - 17-річній Анні Гонтар, яка фінішувала третьою з часом 33,40.

Українка Вікторія Савцова закінчила фінал на п’ятому місці.

Єлизавета Мерешко — 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.

Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4×50 метрів вільним стилем.

5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.

На Паралімпіаді виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.

Єлизавета Мерешко — параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.

Анна Гонтар — 17-річна параатлетка, що представляє Херсон і виступає в параплаванні. Паралімпіада в Токіо — дебютна для Гонтар. Вона — наймолодша учасниця збірної України з параплавання в Токіо-2020.

Бронзова призерка чемпіонату світу в мікст-естафеті 4×50 метрів. Дворазова чемпіонка Європи на дистанціях 100 метрів на спині та в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів. Також має в активі 2 срібні та 4 бронзові нагороди континентальної першості.

Гонтар має церебральний параліч і виступає в паралімпійських категоріях S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.