Багаторазова паралімпійська чемпіонка пояснила різницю в успіхах України на Олімпіадах і Паралімпіадах

13 березня 2018, 12:05

Багаторазова українська паралімпійська чемпіонка Олена Юрковська пояснила причини різного виступу України на Олімпіадах і Паралімпіадах.

В ефірі Радіо НВ володарка 18 медалей в біатлоні та лижних гонках на Паралімпійських Іграх зізналася, що їй важко пояснити різницю в успіхах спортсменів, адже олімпійські атлети також важко працюють на тренуваннях.

"Можливо, у паралімпійців більше мотивації, оскільки нам потрібно не тільки завойовувати нагороди для себе, але ще й для популяризації паралімпійського спорту, щоб було ще більше зимових видів в Україні", - додала Юрковська.

За словами біатлоністки та лижниці, паралімпійці самі платять за свій інвентар, але ці гроші потім їм повертають. Зараз, зазначила багатократна чемпіонка, глава Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич "вигризає" кошти на підготовку атлетів у держави.

"Це велике задоволення займатися спортом, виступати на Паралімпіадах, займати місце на подіумі та слухати гімн своєї країни", - назвала вона ще одну причину успіхів.

13 березня українська біатлоністка Оксана Шишкова посіла перше місце в перегонах на 10 кілометрів серед спортсменів із порушенням зору на Паралімпійських іграх в південнокорейському Пхьончхані. Ця золота медаль дозволила піднятися Україні на друге місце медального заліку.

За підсумками Олімпіади-2018, яка завершилася 25 лютого, збірна України завоювала золоту медаль у фрістайлі - її здобув Олександр Абраменко, і зайняла 21-е місце в підсумковому заліку.