Золоті медалістки. НВ обрав найуспішніших спортсменок України

Журнал НВ назвав українок, які досягли найбільш знакових успіхів у спорті.

Цей список складено в рамках проекту НВ про сотню успішних українок, які досягли вражаючих результатів у бізнесі, політиці, суспільному житті та інших значущих сферах.

Дарина Білодід

дзюдоїстка, чемпіонка світу 2018 року, 18 років

Дарину Білодід, дочку відомих українських спортсменів Геннадія Білодіда та Світлани Кузнєцової, фахівці називають вундеркіндом. І недарма: свій перший чемпіонат України юна дзюдоїстка виграла в 14 років. Потім вона перемогла на європейській та світовій першостях у своїй віковій категорії.

У 17 років Білодід взяла золото на відкритому Континентальному кубку в Празі. А через рік, в 2018-му, стала чемпіонкою світу серед дорослих атлетів, здобувши у фіналі перемогу над японкою, представницею країни - родоначальниці дзюдо.

Так юна киянка стала наймолодшою чемпіонкою світу за всю історію дзюдо як серед чоловіків, так і серед жінок.

Еліна Світоліна

тенісистка, шоста ракетка світу, 24 роки

Тенісом Еліна Світоліна почала займатися в чотири роки. За наступні 20 років вона зробила запаморочливу кар'єру в спорті: виграла 15 турнірів Жіночої тенісної асоціації (WTA). Сьогодні українка, на рахунку якої 300 виграних матчів, входить до десятки найкращих тенісисток світу і до п'ятірки найбільш високооплачуваних: за 2018 рік вона заробила $5,2 млн.

Анна і Марія Музичук

шахістки, 29 і 26 років

У сестер Музичук на двох п'ять перемог на шахових чемпіонатах світу.

Старша, Анна, стала чемпіонкою України в 13 років. Марія, яку за особливий стиль гри називають "міс тактика", свою першу чемпіонську перемогу здобула в 19 років. Зараз у рейтингу найсильніших шахісток планети за версією Міжнародної шахової федерації старша сестра займає третє місце, молодша - восьме.

Аліна Ягупова

баскетболістка, 27 років

Аліна Ягупова, форвард і капітан збірної України, вже в 20 років отримала статус найкращої молодої баскетболістки Європи. Уродженка Дніпра, вона грала за клуби Туреччини, Бельгії, Франції і Казахстану.

На початку 2019 року Ягупова стала найкращим гравцем туру кваліфікації чемпіонату Європи. І підписала контракт з клубом Лос-Анджелес Спаркс, ставши першою українкою, яка буде грати в WNBA - Жіночій національній баскетбольній асоціації США.

Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу НВ - №8 від 6 березня 2019 року

Редактор: Інна Семенова