Стрибок в історію. Як 13-річний українець став наймолодшим чемпіоном Європи в історії стрибків у воду

12 серпня 2019, 21:30

НВ розповідає про 13-річного Олексія Середу, який напередодні став наймолодшим чемпіоном Європи в історії стрибків у воду.

Тінейджер у 2019 році дебютував у національній збірній, хоча тільки наприкінці минулого року йому виповнилося 13 років.

Про талановитого спортсмена заговорили в липні 2019 року, коли він вийшов до фіналу чемпіонату світу зі стрибків із 10-метрової вишки й виборов путівку на Олімпіаду-2020 в Токіо.

FINA.org

Там же, на світовій першості в Південній Кореї, Середа ледь не став призером зі стрибків із 10-метрового трампліну. Також разом із 17-річним співвітчизником Олегом Сербіним зупинився за крок від бронзової медалі у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.

Нагороди прийшли на чемпіонаті Європи в Києві. У парі з тим же Сербіним вони завоювали срібні медалі в тій же дисципліні, в якій їм не вдалося досягти успіху на першості планети.

Відео стрибка Середи і Сербіна, яке принесло їм срібло на чемпіонаті Європи-2019

Але головний успіх чекав на Середу в індивідуальних стрибках з 10-метрової вишки, де він став наймолодшим чемпіоном континенту в історії цього виду спорту.

Українець виграв золото в віці 13 років і семи місяців, перевершивши британця Томаса Дейлі. Той виграв медаль вищої проби чемпіонату Європи в 2008 році, коли йому було 13 років і 10 місяців.

"Золотий" стрибок Середи на чемпіонаті Європи-2019

Примітно, що Середа з 488,85 бала зумів перемогти 24-річного француза Бенжамена Оффре (474,90) і 18-річного росіянина Руслана Тернового (445,25).

За словами юного тріумфатора, він не нервував перед змаганнями, запевнивши, що якщо з боку здавалося інакше, це не так.