Сенсація Кореї, тріумф Австрії. Підсумки завершального ігрового дня чемпіонату світу з хокею в Києві

29 квітня 2017, 03:04
НВ підводить підсумки заключного ігрового дня чемпіонату світу з хокею в дивізіоні ІА, який проходив у Києві

28 квітня на світовій першості в Києві відбулися три гри.

Угорщина – Казахстан 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

0:1 – Даллмен (Доус, Бойд) – 02:48,

0:2 – Міхайліс (Сагадєєв) – 10:25,

1:2 – Сагерт (Галло – біл. 4 на 3) – 17:34,

1:3 – Доус (Боченскі) – 59:47 (ПВ),

Воротарі: Райна – Колесник

Збірна Казахстану, яка опинилася в заручниках від ігор Австрії та Південній Кореї перед останнім туром, в першому матчі ігрового дня була зобов'язана в основний час обігравати Угорщину. Казахи не без проблем, але змогли набрати три очки в матчі проти немотивованого суперника.

У першому періоді казахи досить швидко закинули дві шайби, однак під кінець двадцятихвилинки в меншості пропустили самі. Напруга в матчі трималася до кінця зустрічі, коли угорці замінили Райну, а Доус закинув у порожні ворота.

У підсумку Доус став кращим снайпером турніру (5 голів), а також розділив звання кращого бомбардира з австрійцем Костянтином Комареком - по 9 очок.

Після цієї перемоги Казахстан набрав 11 очок у турнірній таблиці і чекав осічок конкурентів.

Воротарі: Одробни (Радзішевскі, 20:00) – Штаркбаум

Австрійці шансів казахам не залишили, знищивши на своєму поєдинку Польщу з найрозгромнішим рахунком на турнірі. Результат зустрічі був вирішений ще в першому періоді, коли австрійцям вдалося закинути три шайби. У перерві тренерський штаб збірної Польщі вирішив зробити заміну воротаря, вперше на турнірі випустивши Рафала Радзішевскі, однак це не врятувало поляків від розгрому. У другому та третьому періоді вони пропустили ще по чотири шайби і поступилися з двозначним рахунком.

Збірна Австрії, вигравши три останні свої матчі на київському турнірі з загальним рахунком 17:0, не тільки оформила путівку в топ-дивізіон, але і стала тріумфатором турніру. В еліту світового хокею австрійці повертаються через два сезони.

Південна Корея – Україна 2:1 Б. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

1:0 – Ан (Шин, Пак Ст.) – 24:59,

1:1 – Бабинець – 33:24,

2:1 – Свіфт – вирішальний буліт,

Воротарі: Далтон – Захарченко

Збірна України набрала перше очко на турнірі, програвши в серії післяматчевих кидків команді Південної Кореї. Корейців цьому поєдинку влаштовувала будь-яка перемога - при рівності очок з Казахстаном у них була перевага у результаті особистої зустрічі.

Обидва голи в основний час цього поєдинку відбулися у другому періоді. Спочатку Ан Жін Хі скористався провалом оборони збірної України і переграв Захарченка, а потім Сергій Бабинець обікрав за воротами Метта Далтона і розпечатав вже порожню рамку.

У третьому періоді і овертаймі глядачі голів не побачили, в серії післяматчевих штрафних кидків корейці закинули двічі, а Далтон реабілітувався за свою помилку в грі і не пропустив жодного разу.

Таким чином, збірна України на домашньому чемпіонаті світу у дивізіоні IA набрала одне очко і фінішувала останньою, вилетівши в дивізіон ІВ. Корейці стали другими і вперше в історії вийшли в елітний дивізіон світового хокею.