Вперше за 18 років. Україна здобула золото чемпіонату світу з важкої атлетики серед жінок

12 грудня 2021, 16:38

Україна вперше за 18 років завоювала золоту медаль на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед жінок, що триває у столиці Узбекистану Ташкенті. Довгоочікувану перемогу в категорії до 59 кг принесла 21-річна Марія Гангур.

Українка стала найкращою в першому виді змагань, узявши найбільшу вагу в ривку — 101 кг — у третій спробі й тим самим забезпечивши собі малу золоту медаль, інформує Суспільне.

Гангур перевершила чинну олімпійську чемпіонку й світову рекордсменку Ко Сінчжунь з Тайваню, а також чемпіонку Європи-2021, представницю ФВАР (Росія) Ольгу Тьо, які зупинилися на позначці 100 кг.

У поштовху Марії вдалася лише перша спроба — 114 кг, тож у цьому виді вона стала тільки восьмою. У підсумку Гангур зупинилася за крок до великих нагород, посівши загальне четверте місце з сумою 215 кг.

Чемпіонкою у двоборстві стала Ко Сінчжунь (230 кг), для якої це вже п’яте велике золото світових першостей. Срібну нагороду здобула колумбійка Єнні Альварес (226), а бронзу виборола Тьо (218).

Відео переможного ривка українки Марії Гангур (до 59 кг) на чемпіонаті світу-2021: