Велогонку Тур де Франс виграв британець - уперше в кар'єрі

30 липня 2018, 03:13

Британський велогонщик Герайнт Томас з команди Sky вперше у своїй кар'єрі виграв гонку Тур де Франс, повідомляє RFI. Друге місце зайняв Том Дюмолен з команди Sunweb. Переможцем фінального етапу велобагатоденки став Александер Крістофф з Норвегії.

"Це один з найкращих днів у моєму житті. Цей день я можу порівняти зі своїм весіллям. Я ще не можу усвідомити [свою перемогу], це займе у мене дні, тижні", - заявив Герайнт Томас на церемонії нагородження. Жовту майку лідера йому вручила мер Парижа Анн Ідальго.

Фінальний 116-кілометровий етап велогонки завершився на Єлисейських полях у неділю, 29 липня. У Парижі спортсменів зустріли кілька тисяч уболівальників. На честь закінчення велобагатоденки пілотажна група Патруль де Франс намалювала в небі над Парижем французький прапор.

Представники Великої Британії завойовують перемогу четвертий рік поспіль: у 2015-2017 роках найвідомішу велогонку світу тричі вигравав британський велогонщик кенійського походження Кріс Фрум.

Редактор: Інна Семенова