Конфуз ціною у перемогу. Норвезький спортсмен звернув не туди і втратив золото Олімпіади-2022 — відео

15 лютого, 19:04
Норвежець може звинувачувати лише самого себе (Фото:REUTERS/Marko Djurica)

На Зимових Олімпійських іграх у Пекіні норвежець Ярл Магнус Ріїбер після власної прикрої помилки втратив перше місце у лижному двоборстві.

Рібер став головним фаворитом Олімпіади після стрибків з трампліну – норвежець виграв першу програму лижного двоборства та стартував у 10-кілометровій лижній гонці з 44-секундним відривом від найближчого переслідувача.

На першому кілометрі лижного забігу лідер гонки збільшив свою перевагу до 48 секунд, але потім на відсічці 1,0 км замість повороту на наступне коло поїхав у фінішний коридор.

Коли Рібер усвідомив свою помилку, було вже надто пізно - на розворот і повернення на дистанцію норвежець витратив близько 40 секунд і повністю втратив свій гандикап. Група переслідувачів наздогнала та обійшла його на відсічці 3,5 кілометра.

На фініш лижного двоборства Рібер прийшов на восьмому місці з відставанням від переможця гонки Йоргена Гробака за 39,9 секунди.

«Дурна помилка. І я засмучений, що весь світ побачив, як я марно втратив золото», - сказав спортсмен після перегонів.

У Ярла Магнуса Рібера не складається з Олімпійськими іграми – чотири роки тому у Пхенчхані він двічі зупинився за крок від медалі у особистих змаганнях.

Раніше на Олімпіаді в Пекіні два українські фрістайлісти Олександр Абраменко та Олександр Окіпнюк вийшли у фінал лижної акробатики.

Редактор: Іван Мартинов