Коронавірус вдарив по надіям України. Що відбувалося на Олімпіаді в Пекіні 10 лютого

10 лютого, 17:11
Саночник Антон Дукач представляв Україну в естафеті (Фото:REUTERS/Edgar Su)

НВ стежив за подіями зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні 10 лютого, де великі надії України на медаль у фристайлі поховав спалах коронавірусу в команді.

10 лютого розіграли вісім комплектів медалей в семи видах — гірських лижах, ковзанярському спорті, лижних перегонах, санному спорті, сноуборді, фігурному катанні та фристайлі.

Онлайн-трансляція від НВ

17:10 За підсумками дня Німеччина втримала перше місце в медальному заліку з дев’ятьма нагородами — шість золотих та три срібла. На другому місці залишається Норвегія з п’ятьма золотими, трьома срібними та чотирма брозовими медалями.

Примітним є також підйом США: завдяки трьом золотим за один день вони піднялися на четверту позицію. Також в їхньому активі п’ять срібних нагород і одна бронза.

16:45. Команда України (Юліанна Туницька, Антон Дукач та Ігор Стахів/Андрій Лисецький) посіла 11-е місце в естафеті серед саночників.

У нашого квартету був реальний шанс зачепитися за топ-10, якби не груба помилка Дукача на другому етапі, який мало не вилетів із санок.

Українці досягли прогресу відносно останньої Олімпіади у Пхенчхані - чотири роки тому на Іграх у Південній Кореї команда посіла останнє 13-е місце.

Золото Олімпіади-2022 в естафеті забрала Німеччина. Срібло в Австрії, бронза дісталася Латвії.

16:10 Збірна України з лижних перегонів пропустить естафету на Олімпіаді-2022 через два випадки коронавірусу. Повідомляється, що на самоізоляцію з COVID-19 пішли Юлія Кроль та Дар’я Рубльова. Таким чином, через нестачу спортсменок 12 лютого Україна не зможе виставити склад на естафету.

14:55 Командний турнір з фрістайлу виграла збірна США. У головному фіналі американці набрали 338,34 балів. Друге місце посів Китай (324,22), третє - Канада (290,98).

Україна пропускала змагання через позитивні тести на коронавірус одразу у трьох спортсменів.

11:10 Норвезька лижниця Тереза ​​Йохауг виграла золото у гонці на 10 км класичним стилем. Срібло — у фінки Кертту Нісканен, а бронзу завоювала інша представниця Фіннляндії - Кріста Пярмякоскі.

Найкращою серед українок стала Марина Анцибор, яка посіла 58-е місце. Вікторія Олех стала 76-ю, Валентина Каминская — 79-ю.

10:20 Австрієць Алессандро Хеммерле став олімпійським чемпіоном у сноуборд-кросі. Другим став канадець Еліот Гронден, третім — Омар Візінтін з Італії.

9:23 Гірськолижник Іван Ковбаснк посів 14-те місце в суперкомбінації, показавши другий найкращий в історії України на Олімпіадах.

olympics.com

08:24 Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики. За інформацією Суспільне Спорт, збірна України представлена не буде через позитивні тести на коронавірус у трьох лижних акробатів: Дмитра Котовського, Олександра Окіпнюка та Анастасії Новосад.

Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

07:38 Олімпійським чемпіоном у фігурному катанні став представник США Натан Чен. Японці Юма Кагіяма і Сьома Уно стали володарями срібної та бронзової медалей відповідно.

07:35 Український фігурист Іван Шмуратко невдало виступив у довільній програмі. Він набрав 49,44 балів, що стало найгіршим показником серед усіх спортсменів. Українець посів останнє 24 місце.

07:32 Скелетоніст Владислав Гераскевич після перших двох заїздів перебуває на 16-му місці. Третій та четвертий заїзди відбудуться 11 лютого.

07:28 Українець Іван Ковбаснюк посів 21 місце на швидкісному спуску гірськолижної комбінації. Гірськолижник фінішував з результатом 1:49.13.

Українці, які борються за нагороди (час — за Києвом):

Іван Шмуратко (фігурне катання, довільна програма) — о 03:30;

Він посів 11-е місце.

Іван Шмуратко впав під час свого виступу (Фото: Ivan Shmuratko of Ukraine falls during his performance. REUTERS/Aleksandra Szmigiel)
Іван Шмуратко впав під час свого виступу / Фото: Ivan Shmuratko of Ukraine falls during his performance. REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Валентина Камінська, Марина Анцибор, Вікторія Олех (лижі, класичні перегони, 10 км) — о 09:00 .

Збірна України (фристайл, змішаний турнір) — початок о 13:00, фінал — о 13:50;

Збірна України (санний спорт, естафета) — о 15:30.